Temizlik Bezleri, Neye Göre Nerelerde Kullanılır?

Temizlik bezleri hepimizin elinin altındadır. Yaşam alanlarımızı temiz tutmak hayat kalitesini yükseltir, bulunduğumuz ortamların kir ve tozdan arınmış olması sağlık açısından da önemlidir.

Bu konuda etkili ve pratik çözüm sağlayan ürünlerin başında temizlik bezleri bulunuyor. Her temizlik bezinin yapısı farklı olabildiği gibi kullanım alanları da değişmektedir.

Sağlam ve işe yarar şekilde kullanılması için temizlik bezlerini amaçlarına uygun yerlerde kullanmak gerekir.

Temizlik Bezlerini Çeşitleri ve Özellikleri

Birbirine alternatif pek çok çeşidi bulunan temizlik bezleri kullanılan yüzeyin özelliğine göre seçildiğinde daha hızlı ve pratik çözümler sunabiliyor.

Temizliğinde özellikle hassasiyet gösterilmesi gereken başlıca alanlardan biri olan mutfaklar için özel üretim bezler bulunuyor. Mutfak bezi türünde en çok kullanılanlar ise kurulama bezleri ve masa bezleri. Bu tür bezler sıvı emici özellikleri ile yüzeyin temiz ve kuru kalmasını sağlıyor.

 Cam bezleri silinen yüzeyin parlak olması ve toz tutmamasını sağlamak üzere özel olarak üretiliyor. Yer temizliğinde kullanılan bezler ise kirleri yüzeysel değil, derinlemesine temizleyebilmesi, çamaşır makinesinde yıkanabilir ve çamaşır suyuna dayanıklı olması yönüyle tercih ediliyor.

Orasil Bez & Kullanım Alanları

Orasil Bez sanayi, genel temizlik ve hastane temizliği gibi birçok kullanım alanında;

  • İz bırakmayan,
  • Lekeleri kolaylıkla yok eden,
  • Geri dönüşümden üretilmiş,
  • Parça bezlerdir.

Hemen hemen birçok alanda temizliğinizin kahraman bu bezleri satın almak için inceleyiniz.

Bir yanıt yazın

Tüm Kategoriler